-
شیپور
بهزی

اگر به دنبال افزایش درآمد و گسترش کسب و کار خود هستید، بهزی این فرصت طلایی را برای شما فراهم کرده تا با قرار دادن تبلیغات در این بخش بازدید صفحه خود را افزایش دهید.

برای سفارش پس از ثبت نام به پنل مدیریت، انتخاب صفحه‌ی کسب‌وکار، بخش شتاب دهنده بازدید مراجعه کنید.

همین الان شروع کن

تدریس خصوصی کامپیوتر مومن نژاد در رشت

آموزشگاه و موسسات آموزشی

مقالات و رویدادها

تازه ترین خبرها و مقالات ما به شما در این جا در دسترس شما ست. برای نمایش جزئیات هر کدام روی بیشتر خوانید کلیک کنید.

فاکتور بسیار مهم سئو سال 2021

اگر می خواهید بدانید که برای بهبود رتبه سایتتان در گوگل به چه چیز هایی باید توجه داشته باشید این مقاله را تا انتها بخوانید، همچنین توجه داشته باشید که فاکتورها بر اساس میزان اهمیت مرتب شده نیستند

1- قدمت دامنه

این فاکتور قبلا خیلی پررنگ‌تر بود. یعنی هرچه طول عمر یک دامنه بیشتر بود گوگل یا هر موتور جستجوی دیگه ای اهمیت بیشتری به آن سایت می دادند. آن هم به این علت بود که از نظر موتور های جستجو دامنه هایی که در یک موضوع خاص سالها فعالیت داشته اند نقش مرجع بودن را دارند و احتمالا بیشتر از بقیه سایت ها برای کاربر مفید خواهند بود.

اما در سال 2019 این فاکتور خیلی به چشم نمیاد و ارزش بالایی ندارند و الان هر سایتی کیفیت بالایی داشته باشد و برای مخاطب ارزشی خلق کند به سرعت ارزشمند می‌شود. با این حساب، تفاوت دامنه‌ای که شش ماه از عمر آن می‌گذرد با دامنه‌ای که یکساله است، زیاد نیستبه عبارت دیگر، سن دامنه برای گوگل چندان اهمیتی ندارد. اگر سایت شما تازه تاسیس است اصلا نگران این مورد نباشید.

2- وجود کلمه کلیدی در دامنه

بودن کلمه کلیدی در دامنه، خیلی جزو فاکتورهای مهم سئو نیست، اما می تواند یک سیگنال مثبت به گوگل باشد، بطور مثال اگر سایت شما در مورد موبایل است وجود کلمه mobile در دامنه می تواند به گوگل یک سیگنال مثبت بدهد. اما اگر نام زیبایی برای سایت خود انتخاب کرده اید و فکر می‌کنید که این نام توانایی برند شدن را دارد هیچ وقت آن را فدای کلمه کلیدی نکنید.

چون اینقدر موضوعات و فاکتورهای مهمی در سئو وجود دارند که این فاکتور اصلا به چشم نمی‌آید. عموما، موتورهای جستجو، کلمات کلیدی که در نام دامنه آورده شده است را به صورت متمایز نشان می‌دهند. که این کلمات برای گوگل مانند راهنما عمل می کنند.

3- شروع شدن دامنه با کلمه کلیدی

وجود کلمه کلیدی در اول دامنه می تواند یک امتیاز مثبت نسبت به کسانی که کلمه کلیدی در دامنه خود ندارند باشد. از نظر دیجیتال مارکتینگ، بودن کلمه کلیدی در نام دامین باعث افزایش نرخ کلیک (CTR) و جلب اعتماد کاربران می‌شود.

دامنه‌ ای که با کلمه کلیدی شاخص هدف مورد نظر شروع می‌شود، نسبت به دامنه ‌هایی که کلمۀ کلیدی در آخر یا وسط قرار گرفته است، و یا اصلا از کلمه کلیدی در آن استفاده نشده است، از اهمیت ویژه تری برخوردار است. 

4- مطابقت كامل دامنه با کلمه کلیدی

یکی بودن کلمه کلیدی بصورت دقیق با نام دامنه می تواند یک امتیاز مثبت برای شما باشد. البته اگر سایت ضعیفی نداشته باشید و سایر فاکتورهای سئو را درست رعایت کرده باشید، در غیر این صورت دچار جریمه از طرف گوگل خواهید شد. منظور از مطابقت کامل نام دامنه با کلمه کلیدی این است که فرض کنید شما سایت فروش موبایل دارید، انتخاب نام دامنه buymobile می تواند به گوگل بفهماند که دقیقاً سایت شما در مورد چیست.

در این صورت، یکسان بودن و مرتبط بودن نام دامنه با کلمه کلیدی، به گوگل این امکان را می دهد که بتواند حیطه فعالیت شما را شناسایی کند. اگر وب سایت شما حرفه‌ای باشد EMD یک امتیاز مثبت تلقی می‌شود. اما تاثیری در سایت‌های ضعیف ندارد.

5- مخفی کردن اطلاعات مالک دامنه

درصورتی که اطلاعات دامنه خود را از دید موتور های جستجو مخفی کنید، ممکن است این کار به این موتور ها این مفهوم را برساند که این سایت قصد دارد خدمات غیر مجاز ارائه دهد و چیزی برای مخفی کردن دارد.

6- کلیدواژه در Subdomain

بر اساس تایید متخصصان سایت MOZ، کلیدواژه ای که در زیر دامنه (subdomain) ظاهر می شود، رتبه بندی را افزایش دهد. ما در مورد subdomain بطور کامل در مقاله زیر دامنه (subdomain) چیست؟ توضیح داده ایم.

ذکر این نکته الزامی است که این فاکتور برای خود ساب دامین موثر است و تاثیری روی سایت اصلی ندارد. یعنی تصور نشود که شما با ساخت چندین ساب دامین با کلمات کلیدی می‌توانید به سئو سایت خودتون کمک کنید.

7- تاریخچه دامنه

تاریخچه سایت ممکن است بعد از مدتی توسط گوگل باز گردد بنابراین حتماً تاریخچه دامنه ای که می خرید یا پر می کنید را در سایت های whois بررسی کنید، همچنین در موارد خاص، ممکن است سایتی توسط گوگل جریمه یا اصطلاحاً پنالتی شده باشد که این جریمه به شخص جدید نیز منتقل شود.

خب مقداری واضح‌تر توضیخ می‌دهیم:
قبل از خرید دامنه مورد نظر و در صورت خالی بودن آن، ابتدا از دامنه هویز بگیرید ببینید دامنه قبلا فعال بوده یا نه. اگر فعال بوده در چه حوزه ای فعالیت داشته و فالیت اسپم داشته یا خیر.

اگر دامنه ای که خریداری می‌کنید قبلا فعال بوده و به صورت اسپم فعالیت داشته، بعد از خرید شما و بالا آمدن سایت جدید همچنان نمره منفی گذشته با سایت همراه است و موتور های جستجو مخصوصا گوگل به دید منفی به سایت شما نگاه می‌کنند و ممکن است سایت شما اصلا رشد خوبی نداشته باشد.

در مقالات بعدی به سایر نکات تاثیرگذار در سئو خواهیم پرداخت

بیشتر بخوانید

دیدگاه کاربران